Навігація
Головна
Гарячі точки
Новини
Ринок нерухомості
Меморандум київській владі
Корисні посилання
Про нас
Форум

Реєстрація 

При використанні матеріалів сайту посилання на нього обов'язкове. Розміщуйте будь-ласка текст "Zabudovi.NET" та пряме посилання на наш сайт. Дякуємо.

 

Редакція публікує матеріали, отримані від їх авторів, та не несе відповідальності за їх зміст. 

Украинский портАл
Наша кнопка
Останні публікації
 
ДОПОМЖІТЬ ВРЯТУВАТИ ЛІЗУ!
Тактика комариного укусу як елемент антизабудовної стратегії
Рейтинг: / 1
ГіршаКраща 
Написав Забудові.NET   
18.12.2008

 

Тактика комариного укусу як елемент антизабудовної стратегії
 

 

Малі, але дошкульні дії – елемент боротьби з незаконною забудовою, який до сих пір був незаслужено поза увагою київських активістів. Малі дії – це, наприклад, відключення світла на будівництві, пошкодження замка на воротах – так, що їх доведеться відкривати болгаркою, імітація масштабного валяння паркану, різні піротехнічні ефекти, обмальовування краскою зовнішніх елементів будівництва, відеокамер, різні ненасильницькі але помітні діє щодо офісу будівельної компанії, її посадових осіб та засновників і т.п. Це різнобічне лякання забудовника, дрібні пакості, які, втім, в контексті загальної боротьби з порушенням прав громадян забудовниками мають велике значення.

1. Дрібні дії постійно тримають у напрузі забудовника. У комбінації з гучними та масштабними акціями вони становлять реальну загрозу – оскільки застройщік не знає, яка акція – велика чи мала – відбувається у той чи інший момент, то він змушений тратити значні ресурси на реагування. Він може піднімати по тривозі охорону, коли акцію здійснюють всього один-два чоловіки. Він змушений платити більше міліції і-або виправдовувати постійні дзвінки на 02 з будівництва. 
2. Проміжок між початком акції і приїздом міліції – це час влади народу. Його треба використовувати якомога частіше та інтенсивніше для здійснення статті 85 конституції України, яка передбачає пряме народовладдя. Приміром, для того, щоб руйнувати бетонний паркан, багато людей не треба – треба багато часу і щоб ніхто не заважав. Тому в таких випадках особливо має сенс робити комарині акції, крок за кроком послідовно руйнуючи здобутки загарбників. При цьому затрати часу з боку громади мінімальні.
3. Дрібні акції – дуже прості в організації. Для цього потрібно 2-3 людей, і годинка вільного часу (інколи – й 5 хвилин). Вони практично не заважають графіку звичайного життя, не потребують складних соціальних навичок для організації людей, пошуку політичного компромісу і т.д.
4. Постійне і видиме дошкуляння будівництву – це наочна агітація проти нього, зміцнення духу спротиву, привід показати всім, що боротьба триває і не буде зупинятися ні на хвилину. Інколи це дуже важливо, щоб надихнути нейтральних місцевих, або ж спростувати твердження забудовника про те, що всі уже погодилися й змирилися.
5. Дрібні акції створюють сприятливі умови для великих акцій. Забудовник, засмиканий дрібними акціями, буде вже реагувати мляво на тривогу, і тоді велика акція пройде більш ефективно, з меншим перешкоджанням з боку забудовника.
6. Одна людина в форматі таких акцій – у полі воїн. Ефект її дій може бути значний – зупинка процесів будівельника на годинку-півтори – вартий того, щоб потратити декілька хвилин свого часу. 
7. Дрібні акції – гарна "розвідка боєм". Виясняються сили забудовника, стиль його реакції, больові точки.
8. Тактика "комариних укусів" – насправді великий напряг для міліції, яка все більше роздратовується існуванням будівництва як такого. Адже їм треба щоразу висилати наряди. Врешті-решт, як на Жовтневій, менти взагалі реагувати на виклики на будівництво.
9. Дрібні акції допомагають створити приводи для постійної комунікації всередині груп місцевих, що протистоять забудові, сприяють підвищенню довіри між членами спротиву. 

Ще зазначу – якщо під час акції робити відео- та фотозйомку, то це може десятикратно підвищити ефект від неї. Втім, головне – це особисте задоволення. Боротьба має бути не "в тягость", а приносити внутрішню гармонію і красу.

Джерело - Збережи старий Київ, igordaily

Обговорити публікацію 

 
< Попередня   Наступна >
 
Статистика

Не забувайте, що на нашому сайті є форум, де Ви можете вільно висловлювати свої думки щодо забудов, та всього, що має відношення до них.

Чи подобається Вам як забудовується Київ?
 
Чи підтримуєте Ви активні дії мешканців проти забудовників?
 
Як відобразиться обрання нового Президента та формування нового Уряду на Києві та незаконних забудов
 

З питань розміщення реклами на сайті, просто напишіть нам, і ми домовимось.

Дерибан
ОЛЕГ АНДРОС

Збережи Старий Київ
Популярне
Zabudovi.NET © 2020