Навігація
Головна
Гарячі точки
Новини
Ринок нерухомості
Меморандум київській владі
Корисні посилання
Про нас
Форум

Реєстрація 

При використанні матеріалів сайту посилання на нього обов'язкове. Розміщуйте будь-ласка текст "Zabudovi.NET" та пряме посилання на наш сайт. Дякуємо.

 

Редакція публікує матеріали, отримані від їх авторів, та не несе відповідальності за їх зміст. 

Украинский портАл
Наша кнопка
Останні публікації
 
ДОПОМЖІТЬ ВРЯТУВАТИ ЛІЗУ!
Поблизу «Театральної» будують…
Рейтинг: / 3
ГіршаКраща 
Написав Забудові.NET   
27.01.2009

 

Поблизу «Театральної» будують…

 

Ніхто не знає, що саме незаконно зводять на перетині Пушкінської та Б. Хмельницького


Попри всі заборони та приписи офіційних органів, будівельні роботи на території торговельно-офісного комплексу поблизу станції метро «Театральна тривають. Про це «Вечірці» повідомила секретар Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку на Пушкінській, 20, Наталія Мусієнко. Так, за зеленим парканом будмайданчика знаходяться робітники, спецтехніка і кипить робота. От тільки ніхто не знає, що саме зводять уперті забудовники.

Як уже писала «Вечірка», ще в листопаді минулого року Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю на виконання припису прокуратури Києва скасувала дозвіл на будівництво торговельно-офісного центру на вулиці Богдана Хмельницького, посилаючись на те, що ця територія визначена зоною пам’ятника історії національного значення (йдеться про Театр російської драми ім. Лесі Українки). В межах вказаної охоронної зони законодавство про культурну спадщину забороняє проводити будь-які будівельні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини. Як виявилось, забудовник – компанія «Альянс-Центр» – будь-яких дозволів на роботи не отримувала. Орган, що видає подібні дозволи у Києві, – Головне управління охорони культурної спадщини. Його керівник Руслан Кухаренко неодноразово казав про те, що управління в жодному разі не збирається видавати дозвіл «Альянс-Центру» на будівництво, оскільки йдеться про територію колишньої садиби відомого вітчизняного мецената Галагана. Проте «Альянс-Центр» приписи проігнорував і роботи продовжив.


До того ж, зазначені роботи являють небезпеку для пасажирів метро. Адже вони здійснюються над куполом залу станції «Театральна», де розташовано каси і вихід до ескалатора. В разі обвалу можуть постраждати люди. Саме такий висновок зробила два роки тому спеціальна комісія Київського метрополітену на підставі проведених обстежень. Згідно з висновками комісії, фундамент будівлі заплановано поставити над підземним майданчиком перед ескалаторами, де скупчуються пасажири. Перекриття можуть не витримати такого навантаження, тож жертв тоді не уникнути.


На додаток, від механічних струсів зазнавали шкоди сусідні житлові будинки, пам’ятки історії та культури. Зокрема, Театр російської драми ім. Лесі Українки, а також сусідній з ним будинок Колегії Галагана (зараз там розташовано Інститут краси) – там на стінах будинку з’явилися тріщини. Мешканці прилеглих будинків скаржаться на проблеми з електроенергією, що розпочалися від моменту початку будівництва.


Ініціативна група мешканців прилеглих будинків від 2006 року бореться за припинення будівництва біля станції метро «Театральна», пише скарги та прохання до органів влади. Цікаво, що всі офіційні особи та органи, до яких звертались активісти, визнавали будівництво незаконним і вимагали негайно припинити роботи. Втім, бізнес-геніям від нерухомості, здається, все одно. Днями будмайданчик відвідали одразу 2 комісії – спочатку з Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю, а потім з МНС. Дивно, але представники Інспекції саме будівельних робіт на ділянці не побачили – кажуть, що там виконуються дозволені гідроізоляційні роботи і облаштування стін підвального приміщення. Про яке підвальне приміщення йдеться – мешканці не відають. А от коли на проблемне місце навідались МНС-ники, то з’явилась цікавіша версія того, що відбувається за зеленим парканом – там, виявляється, будують… басейн. Принаймні саме таку відповідь дав представник будівельної компанії «Альянс-Центр».


Звісно, пересічні кияни можуть не розбиратись у тонкощах мистецтва будівництва і навіть не відрізняти власне будівельні роботи від гідроізоляційних, а тим більше – від будівництва басейну. Проте питання залишається відкритим: чи можна будувати таке «щось» в охоронній зоні поблизу пам’ятки історичного значення, та ще й без усіх необхідних дозволів? Доки це з’ясовується, жителі втратили спокій від гуркоту будівництва, а пасажири метрополітену ризикують постраждати від обвалу куполу станції «Театральна».


«Вечірка» й надалі стежитиме за розвитком подій на проблемному будівництві.

Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.
Тетяна Шелест. Микола Тимченко (фото)

"Вечірній Київ"

Обговорити публікацію 

 
< Попередня   Наступна >
 
Статистика

Не забувайте, що на нашому сайті є форум, де Ви можете вільно висловлювати свої думки щодо забудов, та всього, що має відношення до них.

Чи подобається Вам як забудовується Київ?
 
Чи підтримуєте Ви активні дії мешканців проти забудовників?
 
Як відобразиться обрання нового Президента та формування нового Уряду на Києві та незаконних забудов
 

З питань розміщення реклами на сайті, просто напишіть нам, і ми домовимось.

Дерибан
ОЛЕГ АНДРОС

Збережи Старий Київ
Популярне
Zabudovi.NET © 2019