Головна Гарячі точки Новини Ринок нерухомості Меморандум київській владі Корисні посилання Про нас Форум

При використанні матеріалів сайту посилання на нього обов'язкове. Розміщуйте будь-ласка текст "Zabudovi.NET" та пряме посилання на наш сайт. Дякуємо.

 

Редакція публікує матеріали, отримані від їх авторів, та не несе відповідальності за їх зміст. 

Украинский портАл

Наша кнопка

Головна
ДОПОМЖІТЬ ВРЯТУВАТИ ЛІЗУ!
Апеляційний суд міста Києва довів законність акцій протесту проти будівництва на Гончара 17-23
Рейтинг: / 2
ГіршаКраща 
Написав Забудові.NET   
27.08.2009

Чергову крапку у судовій боротьбі киян із замовниками скандального будівництва по вулиці Гончара 17-23 поставив Апеляційний суд міста Києва.

Як повідомляють представники громадської ініціативи "Збережи Старий Київ", 26 серпня Апеляційний суд міста Києва розглянув апеляційну скаргу ТОВ "Інвестиційно-будівельна група" проти трьох мешканців вулиці Гончара 17-23 - Ігора та Ірині Нікіфорових та Євгенії Бєлорусець, у якій позивач вимагав скасувати рішення Шевченківського районного суду від 8 травня 2009 року. У липні 2008 року мешканці прилеглих до скандального будівництва будинків організували низку акцій протесту проти вандальської забудови у буферній зоні заповідника "Софія Київська". Під час однієї з акцій її учасниками було знесено будівельний паркан, який належав ТОВ "Інвестиційно-будівельна група". Суму збитків забудовник оцінив у 140 тисяч 22 гривні 80 копійок та вимагав негайного стягнення вказаної суми безпосередньо з організаторів акції протесту. 

Однак під час слухання справи в Апеляційному суді, представнику забудовника вкотре не вдалося довести причетність організаторів мирної акції протесту до пошкодження майна ТОВ "Інвестиційно-будівельна група". Єдиним доказом, який спромігся надати представник позивача Олег Верховський, були знайдені ним в Інтернеті фотографії, нібито зроблені під час акції протесту. Однак, довести, коли, де і ким саме були зроблені ці знімки, юристу ТОВ не вдалося.

Тож колегія суддів під керівництвом судді Панченка відмовила у задоволенні апеляційної скарги на постанову Шевченківського райсуду від 8 травня 2009 року, і тим самим виправдала мешканців Гончара 17-23 та визнала їх право на мирні протести. 

Чи подаватиме забудовник касаційну скаргу до Верховного суду, наразі невідомо. Однак за словами перекладачки та редактора літературознавчого інтернет-видання «Проstory» Євгенії Бєлорусець, яка проходила відповідачем у цій справі, здаватися не планують ані мешканці, ані забудовник, який наразі активно продовжує брутальне знищення історичного центру Києва. Місцеві мешканці вже неодноразово вказували на відсутність у забудовника важливих документів, що підтверджували б отримання дозволів на будівництво. 

За даними мешканців, Державне управління у сфері охорони культурної спадщини відкликало свій дозвіл на це будівництво, і більше того - видало припис з вимогою негайно припиненими виконання земельних та будівельних робіт на ділянці по вул. Гончара 17-23 (Припис від 13.11.08 № 22-3046 / 35), крім того, діє ухвала суду, яка теж забороняє будь-які будівельні та земельні роботи на цій ділянці. 

Нагадаємо, що у травні цього року Шевченківський районний суд міста Києва дозволив мешканцям будинків по вулиці Гончара проводити акції протесту проти зведення багатоповерхівки за адресою Гончара 17-23. Представник забудовника не погодився з постановою Шевченківського райсуду, звернувшись до Апеляційного суду.

16 липня під час чергової акції протесту проти скандального будівництва представники забудовника застосували проти демонстрантів сльозоточивий газ.

17 липня цього року Прокуратура міста Києва прийняла рішення призупинити дію дозволу на виконання будівельних робіт за адресою Гончара 17-23, виданого ТОВ "Інвестиційно-будівельна група".

Ініціативна група «Збережи Старий Київ»

Обговорити публікацію 

 
< Попередня   Наступна >

Не забувайте, що на нашому сайті є форум, де Ви можете вільно висловлювати свої думки щодо забудов, та всього, що має відношення до них.

Чи подобається Вам як забудовується Київ?
 
Чи підтримуєте Ви активні дії мешканців проти забудовників?
 
Як відобразиться обрання нового Президента та формування нового Уряду на Києві та незаконних забудов
 

З питань розміщення реклами на сайті, просто напишіть нам, і ми домовимось.