Головна Гарячі точки Новини Ринок нерухомості Меморандум київській владі Корисні посилання Про нас Форум

При використанні матеріалів сайту посилання на нього обов'язкове. Розміщуйте будь-ласка текст "Zabudovi.NET" та пряме посилання на наш сайт. Дякуємо.

 

Редакція публікує матеріали, отримані від їх авторів, та не несе відповідальності за їх зміст. 

Украинский портАл

Наша кнопка

Головна
ДОПОМЖІТЬ ВРЯТУВАТИ ЛІЗУ!
Вистава в театрі київської драми: Прорізна
Рейтинг: / 2
ГіршаКраща 
Написав Забудові.NET   
03.02.2010

 

Вистава в театрі київської драми: Прорізна
 Вулиця Прорізна. Нещодавно спокійний сквер став новою гарячою точкою Києва. В одному з будинків у п'ятницю ввечері ініціативна група мешканців зустрічалася з людьми, які вирішили відібрати у киян сквер на Прорізній та побудувати там ще один ресторан. Саме так, сквер навпроти пам’ятника Паніковському. Без жодних громадських слухань та оголошень, отак, серед білого дня хто завгодно може прийти та огородити уподобану ділянку під будівництво закладу харчування в центрі Києва. І просто так забрати у міста ще один ласий шматок землі та зеленої зони.

 

 

Майже сім років тому цю ділянку здали в оренду на 25 років ТОВ «Парус». Згідно з законодавством, територія належить до рекреаційної зони, і ніхто не має жодного права будувати на ній ресторани.

Незадовго до цього забудовник і бачитися не хотів ні з ким, а тим більше - показувати дозвільні документи. Поводився він досить агресивно та самовпевнено. Коли сквер почали обносити парканом, активісти-захисники вирішили завадити знущанню над мешканцями Києва. Прийшли і заходилися знищувати паркан, аби віднести його туди, звідки, як з Пандориної скриньки, посипалися всі біди киян – під мерію. Не встигли активісти спиляти й третини паркану, як на місце прибігли двоє. Без жодних підстав накинулися і на активістів, і на журналістів, що фіксували подію. «Ну ж бо, негайно припиніть! Прізвища, адреси!» - кричали вони чомусь журналістам. На прохання показати документи відповіли – «вдома документи!». Журналістів же продовжували атакувати, ігноруючи посвідчення.

Після інциденту всі учасники інциденту потрапили до відділку, де були змушені надати письмові пояснення. Поведінка людей, один з яких виявився працівником структири КМДА, а інший – забудовником, дивно змінилася. Вони почали вдавати з себе жертв побиття, один з их показово шкутильгав, спускаючись сходами відділку. Журналістів же відпустили - і ті ледве встигли подивитись, як активісти занесли паркан до мерії. А наостанок начальство відділку чомусь зауважило: «Ну ви ж розумієте, що там все куплять, і слухання громадські, й експертизу... але ви все-таки звертайтесь до прокуратури, маєте право».

Після скандальної акції через два дні забудовник обладнав ту частину паркану, що не була поруйнована, металевими щитами. Поки що сквер виглядає так: половина паркану стоїть, обшита щитами, а навколо іншої половини ділянки з землі стирчать дерев’яні стовпи.

Вдень у п’ятницю на територію скверу заповз бульдозер. Місцеві мешканці та активісти зреагували миттєво. Зупинили роботу бульдозера, який встиг розтрощити вже кілька дерев та почав ламати старий басейн, викликали міліцію. Цікава деталь – водій бульдозера, мабуть, в стані аффекту, особисто зізнався, що його вже одного разу скидали в яму активісти на вулиці Первомайського, де відбувалися рейдерські атаки.

На місці склали протокол про адміністративне правопорушення через відсутність дозволів на проведення робіт. А забудовник нарешті призначив місцевим «стрілку» на сьому вечора. Веселеньке закінчення тижня для деяких киян, нічого не скажеш.

Але жодних потрібних документів забудовник не показав і ввечері! Натомість, приніс купу нікчемних папірців, наполягаючи, що це дає йому право будувати. Або в нас абсолютно недалекі забудовники, або просто мають людей за йолопів. На вимогу показати дозвіл відділу благоустрою, дозвіл на будівництво та інше, він лише наполягав, що має право будувати - і документи десь є! Місцеві, звісно, дуже зрозуміло пояснили, що не бачать в діях забудовника законності, права на здійснення робіт та висловились категорично проти будівництва.

Але найцікавіше відбулося вночі. Побачивши, що представлена "макулатура" не схилила на його користь мешканців, забудовник здійснив на сквер рейдерську атаку. Невже і після цього він буде наголошувати на тому, що не порушує закону? І поки місцеві звертаються до прокуратури і намагаються розібратися з забудовником правовим шляхом, ТОВ «Парус» вирішило якомога швидше, тихенько, зламати все, що можна зламати, аби потім було важко довести, чи існував сквер взагалі, і швиденько почати будувати?

Цікаво й те, що в мерії хтось дуже переживає за цей ресторанчик, аж так, що посилає захищати паркан людей в костюмах та краватках.

Наразі поведінка забудовників залишається незмінною. Найбільш протиправні дії чиняться вночі, попри заборону міліції та статуси ділянки. Так було на Набережно-Хрещатицькій, так було зі сквером на Дарниці, так було зі сквером блакитних ялинок на Театральній. Поки зупиняють незаконну забудову в одному місці, в іншому з'являється ще одна. Вони ростуть, наче гриби після дощу, поки людей відволікають виборами президента. І немає цьому кінця і краю.

РС: на час написання тексту надійшла інформація про черговий напад забудовників на сквер по вулиці Прорізній.

Марія Лебедєва
infoporn.org.ua

Обговорити публікацію 

 
< Попередня   Наступна >

Не забувайте, що на нашому сайті є форум, де Ви можете вільно висловлювати свої думки щодо забудов, та всього, що має відношення до них.

Чи подобається Вам як забудовується Київ?
 
Чи підтримуєте Ви активні дії мешканців проти забудовників?
 
Як відобразиться обрання нового Президента та формування нового Уряду на Києві та незаконних забудов
 

З питань розміщення реклами на сайті, просто напишіть нам, і ми домовимось.