Головна Гарячі точки Новини Ринок нерухомості Меморандум київській владі Корисні посилання Про нас Форум

При використанні матеріалів сайту посилання на нього обов'язкове. Розміщуйте будь-ласка текст "Zabudovi.NET" та пряме посилання на наш сайт. Дякуємо.

 

Редакція публікує матеріали, отримані від їх авторів, та не несе відповідальності за їх зміст. 

Украинский портАл

Наша кнопка

Головна arrow Новини arrow “Софія Київська” виявилася старішою, ніж думали
ДОПОМЖІТЬ ВРЯТУВАТИ ЛІЗУ!
“Софія Київська” виявилася старішою, ніж думали
Рейтинг: / 1
ГіршаКраща 
Написав Забудові.NET   
07.02.2010

 

“Софія Київська” виявилася старішою, ніж думали

 

Національний заповідник “Софія Київська” заявляє про заснування Софійського собору князем Володимиром Великим, а не князем Ярославом Мудрим.

Про це на круглому столі, присвяченому проблемі датування заснування Софійського собору, заявила завідувачка відділу науково-історичних досліджень заповідника Надія Никитенко, повідомляють “Українські новини”.

За її словами, Новгородське літописне зведення й “Повість минулих літ” датують заснування Софійського собору 1017 і 1037 роками й наукова дискусія щодо вірогідності цього датування триває вже близько 200 років.

“Літописні датування різняться між собою двадцятьма роками, оскільки не фіксують історичні факти, а свідчать про спроби приурочити створення Софії до правління саме цього князя (Ярослава Мудрого)”, - сказала Никитенко.

Водночас вона підкреслила, що найдавніші нелітописні письмові джерела, в яких згадується собор, - “Слово” митрополита Ілларіона (1022 рік) і хроніка Титмара Мерзебурзького (1018 рік) - свідчать про виникнення Софії ще в період правління Володимира (помер у 1015 році).

Крім того, знайдені на стінах собору графіті (датуються 1018-1036 роками) спростовують датування заснування 1037 роком і ставлять під серйозний сумнів 1017 рік, оскільки свідчать, що в 1018-1020 роках собор був уже пофарбований і розписаний.

Никитенко підкреслила, що зіставивши із цим часом (20-і роки 11 століття) чітко зафіксовані в церковній традиції дні освячення собору (які повинні були припадати на неділю), можна датувати його закладення 4 листопада 1011 року, а завершення (інаугурацію) - 11 травня 1018 року.

“Тобто собор було закладено і майже закінчено князем Володимиром, хрестителем Русі в 1011-1015 роках, а завершено його сином Ярославом у 1018 році”, - наголосила Никитенко.

Як відомо, у радянській і пострадянській історіографії превалювала гіпотеза про заснування собору князем Ярославом у 1037 році.

“Українська правда. Київ”

 

Джерело - Дерибану.Ні

фото - Кияни 

Обговорити пубілкацію 

Интернет знакомства и чат без регистрации для современной молодежи, знакомства без регистрации.

 
< Попередня   Наступна >

Не забувайте, що на нашому сайті є форум, де Ви можете вільно висловлювати свої думки щодо забудов, та всього, що має відношення до них.

Чи подобається Вам як забудовується Київ?
 
Чи підтримуєте Ви активні дії мешканців проти забудовників?
 
Як відобразиться обрання нового Президента та формування нового Уряду на Києві та незаконних забудов
 

З питань розміщення реклами на сайті, просто напишіть нам, і ми домовимось.