Головна Гарячі точки Новини Ринок нерухомості Меморандум київській владі Корисні посилання Про нас Форум

При використанні матеріалів сайту посилання на нього обов'язкове. Розміщуйте будь-ласка текст "Zabudovi.NET" та пряме посилання на наш сайт. Дякуємо.

 

Редакція публікує матеріали, отримані від їх авторів, та не несе відповідальності за їх зміст. 

Украинский портАл

Наша кнопка

Головна arrow Меморандум київській владі
ДОПОМЖІТЬ ВРЯТУВАТИ ЛІЗУ!
Меморандум київській владі
Рейтинг: / 0
ГіршаКраща 
Написав Забудові.NET   
08.02.2010

Містобудівна політика, якою керується у своїх практичних діях київська влада, призвела до нинішнього кризового стану міста і це вже очевидно будь-кому.

Громадське об'єднання "Наша земля" звертається до представників всіх гілок української влади та політикуму, з наступними вимогами, реалізація яких дасть змогу зупинити процес знищення Києва, створить умови для гармонійного розвитку міста і поверне представникам будівельної галузі повагу людей.

Ми пропонуємо наступне:

Заходи щодо захисту історичного центру Києва.

1. Затвердити та ввести у дію як самостійний документ історико-архітектурний опорний план Києва (ІАОП), в якому нарешті зафіксувати всі об'єкти культурної спадщини з відповідними охоронними зонами. Особливо це стосується історичного центру міста, для якого ІАОП та проект охоронних зон центральної частини міста необхідно розробити першочергово.

2. Внесення змін до діючого Генерального плану(ГП) та розробка нового ГП Києва-2020 дозволити лише при відповідності їх положенням ратифікованої Україною 07.09.2005р. "Європейської ландшафтної конвенції", та після затвердження, як окремого документу, і введення в дію ІАОП.

3. Запровадити мораторій на будь-яке будівництво в історичному центрі Києва до введення в дію ІАОП та проекту охоронних зон.

4. В рамках розробленого ІАОП повинні бути виокремлені заповідні зони центру м. Києва. Наприклад, Андріївський узвіз повинен розглядатися як цілісний проект історико-архітектурної заповідної території міста.

5. Ввести у дію заборону про будівництво в історичному центрі Києва будівель вищих за 6 поверхів старої історичної забудови.

6. При порушенні п. 6 та будівництві в історичному центрі міста будівель, які перевищують ліміт, ціна відшкодувань до бюджету міста повинна становити$1 млн. за кожний наступний метр.

7. Внести необхідні зміни до законодавства, які підвищили б рівень відповідальності аж до карної, за порушення статусу охоронних зон визначених ІАОП.

Генеральний план м. Києва.

8. Генплан Києва повинен отримати статус Закону та затверджуватись Верховною Радою України.

9. Головний архітектор м. Києва в обов'язковому порядку рекомендується та затверджується позачерговим спеціальним з'їздом СА.

10. Розробкою Генплану Києва повинні займатися кваліфіковані спеціалісти. Для цього до колективу розробників Генплану Києва мають бути запрошені лише професіонали, які мають належну професійну підготовку, і належний досвід роботи (стаж не менше 20 років).

11. Поіменний список кандидатів до групи розробників Генплану Києва має рекомендувати та затверджувати позачерговий спеціальний з'їзд Союзу архітекторів України (СА) з завчасною публікацією інформації в пресі та інтернеті.

12. Розмістити для вільного доступу на офіційному сайті КМДА ГП Києва, за виключенням секретної інформації.

Обов'язки Головного архітектора проекту (ГАП).

13. Підвищити статус архітекторів-професіоналів на посаді ГАП. Надати Інструкції про ГАП статус ДБН.

14. Обов'язково створюється атестаційна комісія ГАП з членів СА, при СА, але не при керівництві СА.

15. Унеможливити зайняття посади ГАП особами з недостатнім рівнем освіти та професійного досвіду (кандидат на посаду ГАП повинен мати саме архітектурну освіту та професійний стаж не менше 10 років).

16. Максимально зменшити кількість узгоджень проектів, які замінюються іменною печаткою ГАП.

17. Наказ про призначення ГАП видається обов'язково.

18. ГАП та чиновники, що підписали дозволи, несуть повну особисту кримінальну та майнову відповідальність за прийняті та затверджені ними рішення.

Пропозиції щодо окремих процедур містобудування.

19. Підвищити до карної відповідальність за порушення проектної, та будівельної нормативної документації в сфері містобудування до рівня керівників проектних установ та Інститутів.

20. Ввести обов'язкову відповідальність власника, орендаря, замовника та виконавця за вихідні дані, погодження, та їх фальсифікації.

21. Ввести відкриті конкурси на проекти, повідомлення про які в обов'язковому порядку публікуються в офіційному друкованому органі та офіційних сайтах. Контроль СА над тендерами на проектні роботи. Встановити обов'язковий строк від оголошення до проведення тендера в 1 місяць.

22. Впровадити процедуру первинного розгляду питань землевідводів депутатами районних рад м. Києва. Депутати райрад поіменно приймають первинне рішення про передачу землі під забудову, яке вже потім передається до Київради.

23. Запровадити обов'язкове поіменне голосування за землевідводи в Київраді з обов'язковою трансляцією засідань Київради за допомогою WEB-камер в реальному часі.

24. Запровадити відкриті засідання Містобудівної ради Києва, на яких мають право знаходитися представники громадських організацій та ЗМІ, з обов'язковою трансляцією засідань Містобудівної ради за допомогою WEB-камер в реальному часі.

25. Обов'язкове розміщення всієї необхідної землевідвідної, містобудівної та проектної документації на сайті Київради для незалежного контролю громадськістю.

Процедури громадських слухань щодо забудов.

26. Забудовник зобов'язаний заздалегідь передати ініціативній групі, обраній на загальних зборах місцевої громади, комплект необхідної проектної документації для проведення в разі необхідності незалежної попередньої експертизи запропонованої забудови. Висновки цієї експертизи виносяться на громадські слухання.

27. Забудовник та райдержадміністрація зобов'язані заздалегідь повідомляти ініціативні групи про проведення слухань і зміни у документації, як письмово, так і на загальнодоступному інтернет-сайті.

28. Встановити карну відповідальність за фальсифікацію результатів громадських слухань.

29. Громадські слухання повинні проводитися в залах, що розташовані у будівлях райдержадміністрацій.

Захист зелених та рекреаційних зон м. Києва.

30. Для захисту та збереження зелених зон Києва необхідно збільшити оцінку намічених на вирубку в процесі будівництва зелених насаджень у 100 разів.

31. Категорично заборонити будівництво багатоповерхівок в рекреаційних зонах вздовж берегу Дніпра. Дозволити будівництво не ближче 100 метрів від зрізу води.
Ігор Гурчик

Джерело - Збережи Старий Київ 

Обговорити публікацію 

 

Не забувайте, що на нашому сайті є форум, де Ви можете вільно висловлювати свої думки щодо забудов, та всього, що має відношення до них.

Чи подобається Вам як забудовується Київ?
 
Чи підтримуєте Ви активні дії мешканців проти забудовників?
 
Як відобразиться обрання нового Президента та формування нового Уряду на Києві та незаконних забудов
 

З питань розміщення реклами на сайті, просто напишіть нам, і ми домовимось.