Головна Гарячі точки Новини Ринок нерухомості Меморандум київській владі Корисні посилання Про нас Форум

При використанні матеріалів сайту посилання на нього обов'язкове. Розміщуйте будь-ласка текст "Zabudovi.NET" та пряме посилання на наш сайт. Дякуємо.

 

Редакція публікує матеріали, отримані від їх авторів, та не несе відповідальності за їх зміст. 

Украинский портАл

Наша кнопка

Головна
ДОПОМЖІТЬ ВРЯТУВАТИ ЛІЗУ!
Найстаріша сосна в Києві росте в парку імені А.Малишка
Рейтинг: / 1
ГіршаКраща 
Написав Забудові.NET   
10.02.2010

 

Найстаріша сосна в Києві росте в парку імені А.Малишка
 

 

 Особлива «любов» київської влади до зелених насаджень Києва з’явилася лише декілька років тому, коли хаотична забудова міста для отримання прибутків перейшла всілякі межі Закону та здорового глузду. Після О. Омельченка, який спиляв майже усі каштани на Майдані Незалежності, та залив центр міста бетоном, під сокиру його наступника Л.Черновецького, дедалі частіше почали потрапляти не лише окремі дерева, але й цілі сквери та паркові зони.

До цього часу, мовчазні зелені велетні, що не одне століття прикрашають місто та пам’ятають славетні часи козацтва та навіть Київської Русі, спокійно собі росли та нікому особливо не заважали. Навіть навпаки – лише приваблювати туристів. Не кожне місто в світі може похвалитися деревами, вік яких складає майже всю історію розвитку деяких сучасних держав, а іноді навіть значно перевищує його.

Наприклад, славнозвісний київський дуб Грюнвальда, що росте на території пансіонату «Жовтень». Вік цього кремезного дерева складає біля 900 років. Лише завдяки зусиллям активістів Київського еколого-культурного центру, у 2009 році дерево було вилікуване, огороджене та відзначене як історична пам’ятка.
 

Найстаріша сосна в Києві росте в парку імені А.Малишка 

 Дуб Грюнвальда. Вік 800-900 років. Фото: ecoethics.ru

Також варто згадати справжню історичну реліквію української столиці – липу Петра Могили вік якої складає близько 700 років та липу, що росте біля дальніх печер Києво-Печерської лаври. Вік дерева становить близько 800 років. За легендою ця унікальна липа була посаджена самим засновником Києво-Печерської лаври – ченцем Феодосієм Печерським, ще на початку XII століття. Дякуючи екологічним організаціям та районним громадам мешканців, де ростуть ці красиві та величні пам’ятки історії, дерева до цих пір залишаються цілими та неушкодженими.

Найстаріша сосна в Києві росте в парку імені А.Малишка 

 Липа Феодосія Печерського. Вік 700-800 років. Фото: ecoethics.ru

Дерева, що протягом багатьох століть були невід’ємною культурною спадщиною Києва та України замість визнання їх пам’ятниками природи національного значення, сьогодні стали лише заважати київській владі. Замість того щоб підліковувати дерева та охороняти їх, влада переймається де можна знайти вільні земельні ділянки під комерційну забудову. А тому і зелені насадження, що знаходяться на таких ділянках стають непроханими мешканцями, що лише заважають будівництву.

Схожа історія ледве не трапилась з найстарішою сосною в Києві. Дерево, вік якого за приблизними підрахунками може складати 200-300 років, росте на пагорбі в парку по вулиці Андрія Малишка, якраз навпроти кондитерського кафе. На початку Нового року, тут було вирубано понад 100 дерев, вік яких становив від 70 до 100 років. Виявилось, що земельна ділянка без проведення громадських слухань була передана під забудову приватній фірмі, що без вагань знищила чималу частину лісових насаджень.

Найстаріша сосна в Києві росте в парку імені А.Малишка 

 Дерева просять захисту від людей. Фото: ЛІГАБізнесІнформ

Київські дерева багато з яких пережили природні катаклізми, чимало війн та революцій можуть не витримати час, доки Черновецький буде мером Києва. Оскільки з мовчазної згоди влади столиця з найзеленішого міста світу перетворюється на суцільного монстра з скла та бетону в якому не має місця мовчазним свідкам нашої історії – деревам. Якщо місцеві громади, громадські організації, екологічні партії та рухи, спільними зусиллями не захистять «легені Києва», можна не сумніватися, що київська влада продовжуватиме безжально їх знищувати.

Богдан Удовиченко, Кияни об'єднуємось 

Обговорити публікацію 

 
< Попередня   Наступна >

Не забувайте, що на нашому сайті є форум, де Ви можете вільно висловлювати свої думки щодо забудов, та всього, що має відношення до них.

Чи подобається Вам як забудовується Київ?
 
Чи підтримуєте Ви активні дії мешканців проти забудовників?
 
Як відобразиться обрання нового Президента та формування нового Уряду на Києві та незаконних забудов
 

З питань розміщення реклами на сайті, просто напишіть нам, і ми домовимось.