Головна Гарячі точки Новини Ринок нерухомості Меморандум київській владі Корисні посилання Про нас Форум

При використанні матеріалів сайту посилання на нього обов'язкове. Розміщуйте будь-ласка текст "Zabudovi.NET" та пряме посилання на наш сайт. Дякуємо.

 

Редакція публікує матеріали, отримані від їх авторів, та не несе відповідальності за їх зміст. 

Украинский портАл

Наша кнопка

Головна arrow Гарячі точки arrow Правий берег arrow Центр arrow Прорізна arrow Хто прийшов на допомогу скверу на Прорізній
ДОПОМЖІТЬ ВРЯТУВАТИ ЛІЗУ!
Хто прийшов на допомогу скверу на Прорізній
Рейтинг: / 1
ГіршаКраща 
Написав Забудові.NET   
11.02.2010

 

Хто прийшов на допомогу скверу на Прорізній
 

 

 - Тихше, тихше. Так ви й паркан завалите, - два міліціонери не те, щоб дуже проти, але й не за.

- Так ми й хочемо, щоб він впав! - вигукують активісти.

Так закінчилися громадські збори у сквері на Прорізній, куди мешканці після того, як забудовник почав рити котлован, покликали усіх небайдужих. Замість скверу ТОВ "Парус" хоче побудувати тут ресторан.

Правда, від ідеї слухань активісти самі негайно відмовилися.

Хто прийшов на допомогу скверу на Прорізній

 

 

 - Мешканці, зверніть увагу! Ми сьогодні проводили не громадські обговорення! У нас сьогодні просто збори, на яких ми затвердили резолюцію, - адвокат Аліна, яка мешкає поряд, оголошує мешканцям юридичні нюанси. З сотню людей оточили завалену снігом клумбу і уважно її слухають.

- Як це, не громадські слухання? - впівголоса перемовляються дві бабусі з іншого боку клумби. Їм не дуже добре чути Аліну.

- Зрозумійте, якщо ми проведемо громадські обговорення, забудовник буде тільки задоволений - адже ми їх провели, отже, процедуру виконали, - Аліна пояснює недоліки процедури. - А рішення цих обговорень не має для нього ніякого значення. Тому запам'ятайте, ми не проводили обговорення - адже нам немає що обговорювати! Де проект, де дозволи? Що ми можемо обговорити?

Мешканці схвально кивають. На питання, чи всі згодні з рішенням сьогоднішніх зборів, одразу ж піднімають руки.

- Одностайно, - вигукує один із активістів.

- Хто проти забудови скверу, підписуйтеся у мене!

Підписатися можна у синьому наметі Коаліції учасників Помаранчевої революції, що розмістився у двох кроках від зеленого паркану. КУПР - громадська організація, яка приходить на майже всі будівництва в центрі, виставляє там свій намет і чергує в ньому вдень і вночі.

Хто прийшов на допомогу скверу на Прорізній

 

 

Хто прийшов на допомогу скверу на Прорізній

 

 

Під вечір у списку набирається 88 підписів.

- Люди відпросилися з роботи, щоб прийти на збори. Адже наш парк - останнє місце в цьому районі, де залишилися дерева, - головний противник забудови скверу Тарас Кінько пояснює, чому збори вирішили провести саме сьогодні.

Сьогодні вдень Тарас Андрійович ходив у міліцію: повідомляв, що забудовник підігнав дві машини. Але мешканці скупчились перед парканом і не дали заїхати самоскиду.

У розмові про забудову міста Тарас Андрійович із жалем згадує, що у сусідньому будинку раніше була "Українська ковбаса", на Майдані "Український хліб", за квартал "Українські ласощі".

- А що тепер? Кав'ярні і банки. Нічого українського.
Хто прийшов на допомогу скверу на Прорізній
 

 - Все? Підписалися? Побігли постукаємося до влади! - вигукують активісти "Збережи старий Київ", які прийшли на допомогу мешканцям.

Хто прийшов на допомогу скверу на Прорізній

 

 

 Чоловіки першими кидаються протоптаною стежкою до будівельного паркану. Вони вишикуються вздовж зеленої стіни і починають гамселити в неї кулаками. Удари дедалі дужчі...

 

Хто прийшов на допомогу скверу на Прорізній

 

 

 ...І вже міліція не витримує, виходить з мікроавтобуса, де просиділа останню годину, і починає демонстративно дивитися. З вигляду облич неясно, що на душі міліціонерів.

 

Хто прийшов на допомогу скверу на Прорізній

 

 - От скажіть, ви міліція, кого ви захищаєте? - міліціонерів обступають літні жінки. - Цей паркан тут незаконно, чому ви забороняєте його знести?

Спочатку міліція відмовчується. Пізніше, коли мешканці відкривають браму і заходять всередину будмайданчика, міліціонери пробують спілкуватися із присутніми.

- Ну от скажіть, що ви можете зробити? - молодий говірливий міліціонер намагається заспокоїти. - У Києві знаєте скільки будівництв, і що? Якесь хоч закрили через те, що мешканці протестували? То чому б ваше закрили?

- Тому що це незаконно, - впевнено відповідають мешканці. - І крім того, у Києві є історії, коли нічого так і не збудували.

Хто прийшов на допомогу скверу на Прорізній

 

 - Ми повинні постійно фіксувати порушення, - навчає сусідів адвокат Аліна. - Виглянули з вікна - сфотографували котлован. Подзвонили в ЖЕК, хай прийдуть і зафіксують збільшення ями. Подзвонили в управління благоустрою, і міське, і районне - хай теж приходять, складають приписи. Пишіть листи скрізь, де можна. У нас мають бути всі можливі і неможливі документи. Треба закидати забудовника і всіх винних судовими позовами. Особисто я збираюся знайти на це час вже скоро.

- Ми відстоїмо свій сквер, - впевнено заявляють сусіди. - Ми тут таку красу зробимо, коли знесемо паркан! Всі тут будуть потім гуляти і радіти. От побачите.

Іра Бондаренко, Фото Олексія Фурмана

kiev.svidomo.org 

Усі фото клікабельні. клікніть на обраному для збільшення.

Обговорити публікацію

 
< Попередня   Наступна >

Не забувайте, що на нашому сайті є форум, де Ви можете вільно висловлювати свої думки щодо забудов, та всього, що має відношення до них.

Чи подобається Вам як забудовується Київ?
 
Чи підтримуєте Ви активні дії мешканців проти забудовників?
 
Як відобразиться обрання нового Президента та формування нового Уряду на Києві та незаконних забудов
 

З питань розміщення реклами на сайті, просто напишіть нам, і ми домовимось.