Головна Гарячі точки Новини Ринок нерухомості Меморандум київській владі Корисні посилання Про нас Форум

При використанні матеріалів сайту посилання на нього обов'язкове. Розміщуйте будь-ласка текст "Zabudovi.NET" та пряме посилання на наш сайт. Дякуємо.

 

Редакція публікує матеріали, отримані від їх авторів, та не несе відповідальності за їх зміст. 

Украинский портАл

Наша кнопка

Головна arrow Гарячі точки arrow Інше arrow Незаконні забудови в Києві тривають: хто винен?
ДОПОМЖІТЬ ВРЯТУВАТИ ЛІЗУ!
Незаконні забудови в Києві тривають: хто винен?
Рейтинг: / 0
ГіршаКраща 
Написав Забудові.NET   
26.02.2010
Історичний центр столиці під загрозою. Мешканці та громадські організації вкотре б’ють на сполох: КМДА та державні органи виконавчої влади бездіяльні у справах із незаконними забудовами.

У Державній архітектурно-будівельній інспекції запевняють, що виділенням земельних ділянок у Києві займається міська рада, а інспекція лише контролює будівництво. Натомість юристи впевнені, що перешкодити незаконній забудові можна не лише у столичній адміністрації, але й на рівні держави.

Правоохоронці тримаються осторонь

У центрі Києва на вулиці Олеся Гончара боротьба проти незаконної забудови триває вже два роки. Звести елітне житло компанія-замовник вирішила у буферній зоні національного заповідника «Софія Київська». Наприкінці 2008 року на компанію подали до суду. Той ухвалив: будівельні роботи заборонити. Незважаючи на це, будівництво триває й досі. У порушенні кримінальної справи проти забудовника у прокуратурі Шевченківського району відмовляють: кажуть, немає складу злочину.

Прикладів таких конфліктів в історичному центрі столиці – десятки. Громадські активісти запевняють, що попри очевидні проблеми і київська, і державна виконавча влади бездіяльні.

Начальник Головного управління охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації (КМДА) Руслан Кухаренко із такими закидами не згоден. За його словами, в управлінні контролюють всі забудови, які так чи інакше стосуються пам’яток місцевого значення. «Ми виписуємо штрафні санкції, звертаємося до правоохоронців. У нас зброї немає, на місце порушень мають виїжджати органи внутрішніх справ – але ніхто цього не робить», – каже Руслан Кухаренко.

У Державній архітектурно-будівельній інспекції бездіяльність також заперечують. Начальник інспекції Василь Мухін наголошує, що орган відстежує лише процес будівництва, а от які землі віддавати під забудову, вирішують у Київській міській раді. «Будь-яке будівництво починається з того, що міськрада приймає рішення про виділення земельної ділянки під будівництво. І коли наша інспекція видає дозвіл, таким чином лише фіксується, що замовник виконав усі умови, підписав усі документи – відмовляти ми не маємо підстав», – каже він.

У депутатів Київради – свій інтерес

На думку депутата Київської міської ради, голови Комісії з питань культури і туризму Олександра Бригинця, іноді в тому, аби в історичному центрі столиці з’явилися нові споруди, зацікавлені самі депутати. «На голосуванні за комерційні будівельні об’єкти завжди є стабільна більшість, яка це підтримає. Офіційна мотивація – мовляв, міський бюджет отримає додаткові надходження, але з іншого боку, людина, яка хоче збудувати об’єкт, завжди має ресурси домовитися з депутатами», – додає депутат.

Натомість правники не радять звинувачувати в безініціативності лише столичну владу. Юрист Ольга Піддубна зазначає, що важелі впливу в ситуаціях із незаконною забудовою історичного центру Києва мають і державні структури. «Вони приймають нормативні акти, які має виконувати столична влада. Якщо ні, державні структури мають повноваження звертатися до суду, а не чекати, коли ініціатива йтиме від мешканців», – впевнена вона.

Нині серед визнаних незаконними – зокрема будівництва над Аскольдовою могилою, станцією метро «Театральна», а також неподалік президентського Секретаріату та на Софійській площі. На більшості з таких об’єктів будівельні роботи тривають.

Олена Ремовська, “Радіо Свобода”

Джерело - Дерибану.Ні 

Обговорити публікацію 

 
< Попередня   Наступна >

Не забувайте, що на нашому сайті є форум, де Ви можете вільно висловлювати свої думки щодо забудов, та всього, що має відношення до них.

Чи подобається Вам як забудовується Київ?
 
Чи підтримуєте Ви активні дії мешканців проти забудовників?
 
Як відобразиться обрання нового Президента та формування нового Уряду на Києві та незаконних забудов
 

З питань розміщення реклами на сайті, просто напишіть нам, і ми домовимось.